0507 762 18 83
Bütçeye Uygun Rustik Düğün Konsepti

Bütçenize uygun el emeği göz nuru bir düğün dekorasyonu için mutlaka okumanız gereken bir seriyi başlatıyoruz.Bütçeye uygun olması sade olması anlamına gelmiyor.Hemen hemen her evde bulunabilen parçalarla davetlerinizde harikalar yaratabilirsiniz.Evet rustik romantik stil sadece düğün değil nişan ve tüm davetleriniz için ilham kaynağı olabilir.

rustik-dugun-konsepti1

Öncelikle nasıl bir düğün konsepti yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor..Eğer ki tercihiniz rustik ve romantik düğünden yana ise kısaca yapılması gereken ip uçlarını sizlerle paylaşıyorum..
rustik-dugun-konsepti4

Rustik bir düğünün iham kaynağı köy evleri ve kırsal mekanlar da yapılan düğündür.Eski ve doğallığın unsuru olan bu stil ham, işlenmemiş ahşap parçalar vazgeçilmezidir.Hasır ip detayları olan objeler ve dokulu tekstil ürünleri sıkça kullanılır.
Ben bu konsepte daima beğenisi olan konsept diyorum.Çünkü bu konsept doğadan ilham alır.Yıllar geçse bile modası geçmemiş düğün yapmış olursunuz. Üstelik rahatlıkla kullanabileceğiniz hata kendi el yapımı dekorasyon parçaları kullanabilirsiniz.

rustik-dugun-konsepti5

Sandalye süslemeleri için hasır kumaşlar üzerine danteller kullanılabilir.Bahçe çiçekleri ile küçük dokunuşlar ekleyebilirsiniz. Sandalyenize çok fazla özen göstermek istemeye bilirisiniz ufak bir bir tül geçirebilir ya da sadece kurdele bağlanabilir.Böylece masa süslemesini öne çıkartılır.

 

rustik-dugun-konsepti7

Küçük masaları dekore etmek zengin bir görünüm kazandırır.Keten masa örtüleri belki dantelli örtüler üzerine dekore edilmiş kır çiçekleri süsleyebilirsiniz.Hatta doğadan ilham alıp zeytin dalları ,lavanta demetleri ekleyerek çok abartılı masa düzenlerine gerek duyulmamaktadır..
rustik-dugun-konsepti11

Büyülü bir ortamın sırrı biraz da ışıklandırmadır .Küçük ışıklandırmalar ve mumlar dekorasyonunuzun en büyük tamamlayıcısıdır.Asla fazla kullanmaktan çekinmeyeceğiniz bir parça. Masa üzerlerine dağıtılmış kavanozdaki aydınlatmalar gecenizi nefes kesen bir görünümü kazandırarak sizi daha fazla heyecanlandırabilir.

rustik-dugun-konsepti12

Dev bütçeli şehir ışıltılı bir düğün yerine hem yakın çevrenizle hem de evde ve elde yapılan bir konseptle sıcak samimi bir ortam oluşturabilirsiniz.

rustik-dugun-konsepti9

 

İçerik Editörü

Emel Güloğulları

 

Cevap Bırakın