0507 762 18 83
İstanbul’da Düğün Fotoğrafı için İdeal Mekanlar

” Düğün fotoğraflarını İstanbul’da çektirecek çiftler buraya! İşte İstanbul’da düğün fotoğrafı çekilecek yerler arasından sizin için seçtiğim 11 müthiş mekan ve çekim koşulları! ”

1-Yıldız Parkı

Bahar gelir gelmez hafta sonları kahvemi, kitabımı alıp, çalarım Yıldız Parkı’nın kapısını. Her gidişimde de etrafta mutlaka düğün fotoğrafları çektirmeye gelmiş birkaç çift görürüm. Beşiktaş’tan Ortaköy’e giden Çırağan Caddesi üzerinde yer alanYıldız Parkı fotoğraf çekimi yapmak için herhangi bir izin ya da ücret istemiyor. Yalnızca otopark ücreti ödeyeceğiniz park, doğal ortamıyla tam bir renk cümbüşü!

2-Fenerbahçe Parkı

Fenerbahçe Parkı… Kadıköy sınırları içinde yer alan bu park, hem deniz kenarında hem de doğa ile iç içe kareler yakalayabileceğiniz İstanbul dış mekan çekim yerleri arasında.

3-Rahmi Koç Müzesi

Koç Müzesi fotoğraf çekimi koşulları ise şöyle: “5 kişiden oluşan bir düğün fotoğraf paketi (gelin+damat+fotoğrafçı+2 kişi) için 400 TL ödeyerek müzeye giriş yapılmakta ve çekim yapılabilmektedir. İçine girilebilen objeler: Fenerbahçe Vapuru, Moda Tramvayı, Atlı Tramvay, Littorina Mototren, DC-3 Uçak. Askeriyeye ait objelerde (denizaltı, helikopter vb.) çekim yapılamamaktadır. Düğün fotoğraf çekimleri müzenin ziyarete açık olduğu zamanlarda gerçekleştirilebilmektedir. Önceden izin almak veya rezervasyon yaptırmak gerekli değildir.”

4-Emirgan Korusu

Boğaz kıyısında, Sarıyer ilçesinde yer alan Emirgan Korusu İstanbul dış mekan düğün çekimi için çok tercih edilen yerlerden bir tanesi. Ama korudaki köşkler içerisinde fotoğraf çekimi yakın zamanda yasaklanmış. Sadece doğal alanlar kullanılabiliyor. İki yıl önce yapılan peyzaj düzenlemesi ile mükemmel bir doğal park haline gelen Emirgan Korusu düğün fotoğrafları çekimi yapmak için izin istemiyor ama otopark ücreti alıyor.

emirgan 5

emirgan 2

emirgan 3

5-Haydarpaşa Garı

Gerek tarihi yapısıyla, gerek karşısına konumlandığı müthiş İstanbul manzarasıyla Haydarpaşa Garı İstanbul anadolu yakası dış mekan çekim yerleri arasında benim için çok özel bir yer. Fakat son iki yıldır fotoğraf çekimleri için izin almak ve ücret ödemek gerekiyor diye duymuştum. Aradım sordum. Gerçekten çekim için hafta içi düğün davetiyeniz ile Yolcu İşleri Müdürlüğü’ne başvurarak, yaklaşık 265 TL ödeme yapmanız gerekiyor.

haydarpaşa

haydarpaşa 2

haydarpaşa 3

6-Kuzguncuk

İstanbul’da dış çekim mekanları arasında en eski ve en güzel semtlerden bir tanesi olan Kuzguncuk, Üsküdar sahil hattından Çengelköy yönüne doğru ilerlerken sizi hemen karşılıyor. Rengarenk sokakları, boğaza nazır minik parkı, sevimli mi sevimli evleri, kapıları ile İstanbul dış mekan düğün çekimleri için insanın içini açıyor. Yaz aylarında hafta sonları kahvaltı için gittiğim parkında ve dolaştığım sokaklarında fotoğrafçılara ve gelin- damatlara sıkça rastlıyorum. Mahalle sakinleri çekimlerden biraz rahatsız olmuş olacak ki artık bazı evlerin camlarında izinsiz fotoğraf çekmeyin yazıyor. Bunun dışında şimdilik özel izine ihtiyaç yok.

kuzguncuk

kuzguncuk 2

7-Boğaz Sahil Hattı

İstabul’da fotoğraf çekimi yapılacak yerler arasında en iyi seçeneklerden bir tanesi de Boğaz hattı. Arnavutköy, Bebek, Sarıyer, Beylerbeyi, Anadolu Hisarı… Boğaza kıyısı olan İstanbul dış mekan fotoğraf çekim yerleri fotoğraflarınız için güzel bir fon olacaktır.

sahil boyu

 

8-Atatürk Arboretumu

İstanbul’da fotoğraf çekilecek güzel yerler listemize giren Atatürk Arboretumu, Sarıyer’de İstanbul Üniversitesi’nin Orman Fakültesi içerisinde yer alıyor. Arboretum tam bir doğa harikası! İçerisinde yer alan küçük göller, kendine has ağaçlar ile müthiş bir mekan. Dış mekan düğün fotoğraf çekimi için ücrete tabi olduğunu duymuştum. Bu yazıyı yazarken aradım ve sordum. Şartları şöyle: Gelin, damat ve fotoğrafçıyla birlikte toplam 6 kişilik giriş ve çekim ücreti 295 TL.

atatürk arbetroum

atatürk arbetroum 2

9-Prens Adaları

En sevdiklerimden, İstanbul’da dış mekan çekim yerleri için bir başka örnek: Kınalı, Heybeli, Burgaz, Büyükada! Kabataş’tan, Kadıköy’den ve Bostancı’dan vapurla ya da dilerseniz deniz taksiyle ulaşabileceğiniz adalar, düğün fotoğrafları için biçilmiş kaftan! Upuzun sokakları, denizi, rengarenk çiçekleri, şirin mi şirin evleri, faytonları, atları ile keyifli çekimlerin adresi.

ada 1

ADA 2

ada 3

10- Hidiv Kasrı

İstanbul’un Anadolu yakasında Beykoz ilçesinde yer alan Hidiv Kasrı oldukça geniş ve güzel bir korunun içerisine yer alıyor. Kasrın içerisinde artık fotoğraf çekimine izin vermiyorlar ama zaten etrafı o kadar güzel ki, İstanbul’da dış mekan fotoğraf çekimi için yeterince tatmin edici. Boğaz manzarası ve yemyeşil doğa bir arada! Yine içeriye girmek için yalnızca otopark ücreti ödemeniz yeterli.

hidiv 1

11- Çamlıca Tepesi

İstanbul’un Anadolu yakasında Üsküdar da bulunan Çamlıca Parkı İstanbul’da dış mekan fotoğraf çekimi  için ihtişamlı İstanbul manzarası ve doğal yeşillikleriyle farklı fonlar sunabilecek bir mekan. Giriş ücreti bulunmamakla birlikte sadece otopark ücreti ödemek yeterli oluyor.

çamlıca

 

Düğün Çekimi Paket fiyatları İçin Burayı Tıklayın

Yazar: Mete DEMİRCİ

Cevap Bırakın